איזה פרימוורק כדאי לבחור?

נתחיל מהסוף, שני הפרימוורקים הם טובים ובחירה באחד מהם ולא בשני לא תהווה ברוב המוחלט של המילים טעות מרה. עם זאת, נבחן מתי מומלץ להשתמש באחד ומתי בשני.

נתחיל מסקירה קצרה של שניהם:

codeigniter הוא פרימוורק פופולרי מאוד גם בעולם וגם בישראל שמפותח ע"י חברת elislab משנת 2007. הפרימוורק ידוע בהיותו מתועד היטב, קל יחסית ללימוד ובתור פרימוורק בעל ביצועים גבוהים שלא דורש משאבי מערכת רבים. לCodeIginiter יש גם מערכת הרחבות בשם CodeIgniter Sparks.
הגרסה העדכנית ביותר היא גרסה 2.2.0 והגרסה העתידית בפיתוח היא גרסה 3. עם זאת, עתידו של הפרימוורק לוט בערפל במידה מסוימת עקב הכרזתה של חברת אליס לאב על רצונה להעביר את הפרימוורק לבעלות אחרת באוקטובר 2013.

ZF2 הוא אחד ממוצרי הדגל של חברת ZEND הישראלית.ידוע בתור פרימוורק "כבד" יחסית ובעל אפשרויות קונפיגורציה נרחבות ומתאים מאוד לאפליקציות אנטרפרייז. גרסה 2 שלו נבנתה בצורה  מודולרית כך שכל שהמפתח יכול לבחור באיזה מודול להשתמש ובאיזה לא. הפרימוורק הוא 100% מבוסס על תכנות מונחה עצמים ועל הפיצ'רים החדשים של PHP 5.3

אז… במה לבחור?

אם ברצונכם בפיתוח מהיר של מערכת שאיננה מורכבת במיוחד הייתי ממליץ ללכת על קוד איגנייטר. לעומת זאת, אם אתם מתכננים על פיתוח לטווח ארוך, של מערכת מורכבת ומודולרית וחשוב לכם עתיד בטוח ושקט מבחינת תמיכה עתידית של מפתחי הפריימוורק הייתי ממליץ ללכת על ZF2.

כמובן שמדובר בסה"כ על כללי אצבע זריזים ויש לבחון כל מקרה לגופו עם צרכיו הספציפיים.

בנוסף, הייתי ממליץ לבחון גם את הפרימוורק LARAVEL שמהווה בעצם FORK של CODEIGNITER וזוכה לקהילת מפתחים הולכת וגדלה.

 

0 Comments to "Zend Framewok 2 vs CodeIgniter"

Would you like to share your thoughts?

גרייבי סטודיו | הירקון 70 ת"א | 03-6426635
contact@gravystudio.com