גרסת וורדפרס 4.5 שוחררה בגרסת הבטה בסוף פברואר 2016 ועתידה לצאת בגרסתה הסופית בשבוע השני של אפריל 2016.

כרגע קיימת גרסת בטה, זה אומר שלא צפויות להתווסף תכונות חדשות עד לשחרור של הגרסה הסופית של וורדפרס 4.5 והתכונות שקיימות בגרסת הבטה יכולות לא להגיע בשלמותן לגרסה הסופית.

נציין את החידושים אשר מוצעים כרגע בגרסת הבטה של וורדפרס 4.5:

 1. שיפורים בעורך הטקסט – רוב משתמשי וורדפרס משקיעים את מרבית זמנם ביצירת תוכן, לכן כל קיצור של זמן כתיבת התוכן מבורך.

  וורדפרס 4.5 מציע מקשי קיצור(ctrl+k) אשר מאפשר הכנסת קישור של אתר ללא עזיבה של עורך הטקסט, בלחיצה על ctrl+k קופץ חלון שבו ניתן להקליד את הקישור והוא כבר יוסיף אותו אוטומטית וייתן
  להמשיך לכתוב את טקסט מבלי לעזוב את מקום ההקלדה.

  כמו כן, וורדפרס 4.5 תומך ביותר מילות קיצור לעריכה של הטקסט כמו הדגשה וקו נטוי וכו', דבר שמאפשר לעצב טקסט מבלי לעזוב את המקלדת בהקלדת הטקסט.

 2. שיפור מסך בקרת התגובות – בלוגרים משקיעים זמן רב בבקרת התגובות, וורדפרס שולחת דוא"ל עם שליחת תגובה לבעל האתר והוא יכול להחליט אם לאשר את פרסומה או שלא.

  בשונה מבעבר, כעת מסך בקרת התגובות כעת מאפשר עריכה של תגובה ולא רק את הצגתה וגם תצוגה של עיצוב הטקס של התגובה, דבר שמווה שיפור משמעותי ונוחות רבה עבור אלו שמשתמשים בבקרה של תגובות.

 3. תצוגה מקדימה רספונסיבית של האתר בתוך תפריט ההתאמה האישית של וורדפרס –  כעת לתפרט ההתאמה האישית של וורדפרס נוספה תכונה מעולה שבה ניתן לבחור את סוג המכשיר שמציג את האתר- מחשב/טאבלט/סמארטפון  ובכך לקבל מושג כללי כיצד יראה האתר על המכשיר הנבחר בתצוגה המקדימה של האתר.

 4. תצוגת תמונות אדפטיבית משופרת – וורדפרס 4.4 הביאה עמה תצוגה אדפטיבית של תמונה בהתאם לגודל המסך, מה שמאפשר מיטוב של ביצועים בתצוגה על מכשירים שונים וגם להפחתה בעלויות האחסון.

  וורדפרס 4.5 לוקחת צעד אחד קדימה ומשפרת את פיצ'ר התצוגה האדפטיבית בכך שהיא מצליחה לכווץ תמונות בעד כ-50% ללא איבוד של איכות התמונה שנראית לעין.

 5. התחברות באמצעות כובת הדוא"ל – בשונה מאתרי אינטרנט פופולרים אחרים, וורדרפס לא אפשר התחברות באמצעות כתובת הדוא"ל, דבר שגורם סרבול עבור אלו אשר נאלצים להכנס עםשם  משתמש וסיסמא למספר אתרים ולזכור את כולם.

כעת וורדפרס 4.5 צפויה לאפשר התחברות באמצעות הדוא"ל מכיוון שהמשתמש בכל מקרה מקושר לוורדפרס על ידי כתובת דוא"ל.

0 Comments to "חידושים בוורדפרס 4.5"

Would you like to share your thoughts?

גרייבי סטודיו | הירקון 70 ת"א | 03-6426635
contact@gravystudio.com