כשבאים לפתח אתר אינטרנט מבוסס תכנים  מתמשים במערכת לניהול תוכן דוגמת וורדפרס או ג'ומלה. כשבאים לפתח חנות אלקטרונית בדרך כלל משתמשים בתשתית של מג'נטו ומפתחים עליה. במקרים הללו ההחלטה לא לפתח מאפס אלא להשתמש בתשתית מוכנה היא ברוב המקרים החלטה נכונה שחוסכת זמן וכסף .

אולם כאשר באים לפתח אפליקציה וובית או מוצר SAAS חדש, בדר"כ לא יהיה נכון להתבסס על מערכת קיימת שלמה דוגמת וורדפרס או מג'נטו וזאת מכמה סיבות.

לפני שנעבור על הסיבות השונות ניתן מספר דוגמאות לאפליקציות ווביות:

פייסבוק, ג'ימייל, גוגל דוקס, חשבונית ירוקה, סיילס פורס ועוד

הן הרבה יותר מ"אתרים" אלא הן למעשה זהות מבחינת כמות הפונקציות והמורכבות לאפליקציות שיש לנו על המחשב רק שהגישה אליהן היא מבוססת דפדפן. לכן אנחנו קוראים לסוג של תוכנות "אפליקציות ווביות".

אז מדוע כן לפתח אפליקציות ווביות מאפס ולא להשתמש בתשתית מוכנה?

התשתיות המוכנות הקיימות לא מספקות את כל הפונקציונליות שאנחנו צריכים ומספקות הרבה פונקציוליות שאנחנו לא צריכים. בנוסף, מכיוון שהן נבנו עבור התאמה למספר הרב ביותר של שימושים אפשריים התוצאה הסופית שנקבל גם אם ננסה להוריד מהן את כל הפונקציליות שאנחנו לא צריכים ולהוסיף את זו שכן תהיה פחות טובה מאשר בפיתוח מאפס. המערכת תהיה איטית יותר, מגושמת יותר לתחזוקה ובאופן כללי תיתן לנו מוצר נחות.

במקום להשתמש במוצר מוכן מוגמר כמו וורדפרס, משתמשים על מנת לבנות אפליקציות ווביות בפריימוורקים כמו CodeIgniter למשל (או אחרים כמו Zend Framework 2 ו Symfony)

הפרימוורקים האלה נותנים לנו  סט כלים התחלתי וסטנדרטי למשימות נפוצות:

קישוריות לDB, ולידציה של טפסים, יצירת טפסים, ממשק ניהול בסיסי ועוד

על בסיס הכלים האלה אנחנו יוצרים את התשתית לאפליקציה שלנו כך שמצד אחד אנחנו לא נדרשים לפתח "מאפס"  ממש וחוסכים בעליות ובזמן הפיתוח ומנגד יש לנו מספיק גמישות וחופש פעולה על מנת לספק מוצר מותאם אישית לצרכים הספציפים של הלקוח.

CodeIgniter שהזכרנו לעיל, הוא פרימוורק יציב, אמין ופופולרי שמשמש לבניית אפליקציות ווב.

בין האפליקציות שנבנו באמצעותו ניתן לנות את שירות בקרת ההורים
visikid ואת שירות בדיקת הטקסטים text.ru

הפרימוורק ידוע בזכות נוחות התכנות בו, יעילות הקוד שלו והקהילה העשירה של תוספים ומפתחים המתבססים עליו.

0 Comments to "פיתוח אפליקציות ווב ב Codeigniter"

Would you like to share your thoughts?

גרייבי סטודיו | הירקון 70 ת"א | 03-6426635
contact@gravystudio.com