בסוף השנה שעברה הוצגה הגרסה האחרונה של מערכת המסחר האלקטרוני הפופולרית – מגנטו 2.

עם יציאת מג'נטו 2, בקרב המשמשים של מג'נטו 1 על שלל גרסותיה עולות בעיקר השאלות הבאות:

1. האם מג'נטו 2 מביאה עמה חידוש אשר מצדיק שדרוג אליה ממג'נטו 1?

2. איך מתבצע השדרוג ממג'נטו 1 על שלל גרסותיה למג'נטו 2?

בקטע זה ננסה לענות על השאלות הללו:

1. כפי שציינו בקטע שהועלה מוקדם יותר על מג'נטו 2, המערכת החדשה אכן מביאה עמה מספר חידושים, אשר ללא ספק יכולים לשדרג לטובה את השימוש במג'נטו עבור המפתחים ועבור משתמשי הקצה של החנויות אשר נבנו במג'נטו.

אז האם יש הצדקה לשדרג את מג'נטו 1 ולמג'נטו 2? ובכן התשובה לכך אינה חד משמעית ונסביר מדוע.

בעצם, בשונה מהשדרוג אשר הוצע בין גרסאות שונות של מג'נטו 1 לגרסאות חדשות יותר של מג'נטו 1, המעבר למג'נטו 2 אינו מהווה שדרוג אלא תהליך של מיגרציה(מעבר), כלומר לא ניתן לשדרג אלא רק להעביר את הנתונים קיימים ובעצם יש לבנות חנויות קיימות מחדש.

ישנן מספר סיבות לכך שלא ניתן לבצע שדרוג אלא רק מיגרציה:

מבנה תיקיות מערכת של מג'נטו 2 שונה מזה של מג'נטו 1, כך שניתן להעביר חלק הנתונים של החנות על ידי כלי שמג'נטו פיתחה בעצמה או על ידי כים מצד שלישי.

בנוסף, ערכות הנושא והתוספים יעבדו בצורה שונה, לכן לא ניתן יהיה להעביר את ערכות הנושא והתוספים ממג'נטו 1 למג'נטו 2 אלא לערוך ערכות נושא חדשות של מג'נטו 2 ולחכות/לקוות שהתוספים אשר היו קיימים בחנות במג'נטו 1 יפותחו עבור מג'נטו 2.

מורכבות המעבר למג'נטו 2 תלויה באופן בו בנוי האתר, ככל שהאתר יותר מותאם אישית, כך תידרש יותר עבודה להקימו במג'נטו 2.

למרות היתרונות המובהקים אשר מביאה עמה מג'נטו 2, נכון לרגע כתיבת שורות אלו, לא היינו ממליצים למהר ולבצע מעבר אליה, זאת מכיוון שכרגע מלבד הצורך בהעברת הנתונים של החנות הקיימת, התוספים של מג'נטו 2 עדיין לא בשלים או שלא קיימים.

מכאן, יש לשקול בכובד ראש האם המעבר אכן הכרחי, למשל אם האתר הקיים עובד טוב אין סיבה "לזרוק הכל לפח" ולבנות אותו מחדש במג'נטו 2.

במידה והמשתמש ירצה לבנות חנות חדשה, התעניינות בהקמתה במג'נטו 2 יכולה להיות מוצדקת.

  1. כפי שציינו בתושבה לשאלה הראשונה, שדרוג ממג'נטו 1 למג'נטו 2 אינו קיים, יש תהליך של מיגרציה ממג'נטו 1 למג'נטו 2.

    ננסה להגדיר בקווים כלליים מה על המשתמש לעשות בכדי לעבור ממג'נטו 1 למג'נטו 2:

    ראשית, חברת מג'נטו עצמה, מציעה כלי להעברת נתונים של החנות וההגדרות ממג'נטו 1 למג'נטו 2, קיימים גם כלים צד שלישי להעברת הנתונים, אך מכיוון שמבנה המערכות שונה, לא כל הנתונים ניתנים למעבר ובהורדת כלים למעבר נתונים, כדאי לעיין בתשומת לב במעבר של אילו נתונים הכלים תומכים.

שנית, ערכות הנושא והתאמות אישיות של מג'נטו 2 בנויות בצורה שונה מאלו של מג'נטו 1 ולכן לא ניתן להעביר אותן אלא רק ערוך מחדש את אלו שמתאימות או מגיעות עם מג'נטו 2.

שלישית,  אחת הבעיות העיקריות במעבר למג'נטו 2 היא שיתכן כי התוספות או הקוד המותאם אישית אשר השתמשתם בהם בחנות במג'נטו 1, כלל לא קיים במג'נטו 2 ותצטרכו לחכות/לקוות שמתישהו התוספות או הקוד המותאם אישית יגיע בצורה אשר מתאימה למג'נטו 2 ויתכן שבלעדיהן המעבר ממג'נטו 1 לא שווה או לא אפשרי בנקודת זמן זו.

לסיכום, המעבר למג'נטו 2 ממג'נטו 1 אינו דבר של מה בכך, לכן יש לשקול את המעבר בכובד ראש ולחפש כמה שיותר מדריכים אשר יסבירו ויאירו את הדרך בביצוע המעבר, כך שהמעבר למג'נטו 2 יהיה כמה שיותר ברור וכך שתוכלו להעריך האם המעבר אכן כדאי ולא גורם לסיכון מיותר לפעילות של האתר בנקודת זמן זו.

 

 

0 Comments to "מעבר ממג'נטו 1 למג'נטו 2"

Would you like to share your thoughts?

גרייבי סטודיו | הירקון 70 ת"א | 03-6426635
contact@gravystudio.com